Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 500

Meciul din data 15.12.2018 dintre echipele Dinamo București si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

Dinamo București: Ricardo Florin GRIGORE, Deian Cristian SORESCU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Mihai Cristian POPESCU, Ivan PEŠIĆ, Vlad Ionuț MUŢIU, Mattia MONTINI, Sergiu Cătălin HANCA, Tomislav GOMELT, Laurențiu Nicolae CORBU, Rachid AÏT-ATMANE si rezervele: Vlad Alexandru OLTEANU, Geani Mihai CREȚU, Denis CIOBOTARIU, Mircea Ionuț AXENTE, Simon Terwase ZENKE.

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ, Matteo FEDELE, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Marius Ionuț BRICEAG si rezervele: Laurențiu POPESCU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Cesar MEZA COLLI, Radoslav Bonchev DIMITROV.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Nicolae CORBU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CICÂLDĂU si intra Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Marius Ionuț BRICEAG si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ivan PEŠIĆ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 72, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Simon Terwase ZENKE
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Ivan PEŠIĆ si intra Geani Mihai CREȚU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Geani Mihai CREȚU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

3 - 0 Mattia MONTINI 53’
58’ Alexandru CICÂLDĂU