Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Ion Bogdan (Arad)
Spectatori 1000

Meciul din data 15.12.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Gaz metan Mediaș: Luis AURELIO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Andre MICAEL Pereira, Antoni IVANOV, Boubacar FOFANA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Bradley DIALLO, Andrei David CRISTEA, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Nasser CHAMED, Carlos Manuel dos Santos FORTES si rezervele: Alexandru BUZIUC, Paul Costeluș COSTEA, YAZALDE Gomes Pinto, Mihai Iulian STANCU.

FC Hermannstadt: Cătălin Vasile CĂBUZ, Alexandru Adrian DANDEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Nemanja MIJUSKOVIC, Ștefan Miluță BLĂNARU, Petrișor Ionuț PETRESCU, Ionuț STOICA, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Vives Gabriel COMPANY si rezervele: Pedro MOREIRA, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Toma NIGA, Claudiu PAMFILE, Bogdan Gheorghe RUSU, Florin Dorin ACSINTE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Daniel Vasile TĂTAR (fundaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ionuț STOICA (fundaș central). In minutul 49 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt, scorul devine 0 - 2.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Luis AURELIO si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 70, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Pedro MOREIRA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nasser CHAMED si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Bogdan Gheorghe RUSU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucian Mihai DUMITRIU si intra Florin Dorin ACSINTE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

Luis AURELIO 39’
41’ Răzvan DÂLBEA
0 - 2 49’ Ionuț STOICA
Luis AURELIO
YAZALDE
55’
Valentin CREȚU 55’
Iulian CRISTEA 66’
70’ Ștefan BLĂNARU
Pedro MOREIRA
Nasser CHAMED
Alexandru BUZIUC
76’
85’ Daniel TĂTAR
86’ Petrișor PETRESCU
Bogdan RUSU
90+1’ Lucian DUMITRIU