Data disputării 16.12.2018 - 14:00
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 16.12.2018 dintre echipele Dunărea Călărași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Dunărea Călărași: Alin DOBROSAVLEVICI, Nicolae CARNAT, Alexandru BOURCEANU, WALACE da Silva, Aymen SOUDA, Alexandru MUNTEANU, Gaston Xavier MENDY, Mediop NDIAYE, Cezar Andrei LUNGU, Filip GLIGOROV, Gabriel Bogdan SIMION si rezervele: Stelian Nicolae CUCU, Sacha CLÉMENCE, Valentin Marius ALEXANDRU, Georgian HONCIU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Baudoin Tshitungi Dieudonne KANDA.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Adrián RUS, Roland NICZULY, Bryan NOUVIER, Aleksandr KARNITSKIY, Marko SIMONOVSKI, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ousmane Diarassouba VIERA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura si rezervele: Daisuke Caumanday SATO, Ionuț URSU, Stefan VELEV, Joseph MENSAH, Attila László HADNAGY, FEJÉR Bela Csongor, Stephan Leonard DRĂGHICI.

GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Bryan NOUVIER (mijlocaș dreapta). In minutul 18 al partidei dintre Dunărea Călărași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ibrahima TANDIA
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Adrián RUS
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BOURCEANU si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae CARNAT si intra Sacha CLÉMENCE
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Bogdan SIMION
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Marko SIMONOVSKI (atacant). In minutul 53 al partidei dintre Dunărea Călărași si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 0 - 2.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrián RUS si intra Stefan VELEV
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Georgian HONCIU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Ibrahima TANDIA si intra Daisuke Caumanday SATO
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bryan NOUVIER
In minutul 79, schimbare, iese fundaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin DOBROSAVLEVICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.