Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 4000

Meciul din data 16.12.2018 dintre echipele FC Botoșani si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Diego FABBRINI, Nikola TRUJIĆ, Aristidis SOILEDIS, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Alexandru PATACHE, George Andrei MIRON, Lossémy KARABOUÉ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Martin FRAISL si rezervele: Andrei CHINDRIȘ, Marian TÂRȘĂ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Enriko PAPA, Hervin ONGENDA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Eduard PAP.

Fotbal Club FCSB: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florinel Teodor COMAN, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dennis MAN, Romario Sandu BENZAR, Bogdan PLANIĆ, Alexandru Constantin STAN, Florin Lucian TĂNASE, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Antonio JAKOLIŠ, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Mihai ROMAN I, Raul Andrei RUSESCU, Ianis Ilie STOICA, Andrei Daniel VLAD.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 14 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 23 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Diego FABBRINI
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Lucian Ionuț FILIP (mijlocaș defensiv). In minutul 38 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Romario Sandu BENZAR si intra Mihai ROMAN I
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Constantin STAN
In minutul 66, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 66, schimbare, iese atacant Nikola TRUJIĆ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai ROMAN I
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si intra Hervin ONGENDA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.