2 - 2

CSM Politehnica Iași - FC Voluntari - 21.12.2018 English version
Data disputării 21.12.2018 - 17:30
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 1000

Meciul din data 21.12.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Politehnica Iași: Dylan Armando FLORES Knowles, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Ștefan TÂRNOVANU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei Dumitru SIN, Moussa SANOH, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias si rezervele: Lewis ENOH, Gabriel BOSOI, Lawson BEKUI, Alexandru Florian ZAHARIA, Denis RUSU, Patrick Mihai PETRE, Mădălin Licuţă MIHĂESCU.

FC Voluntari: Aissa Bilal LAÏDOUNI, Robert George HODOROGEA, Richard GADZE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Ion GHEORGHE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ionuț BALAUR si rezervele: Gabriel Cristian IANCU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Ivan ZGRABLIĆ, Gabriel Mihai DEAC.

In minutul 45, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Nicolae BUCURICĂ si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dylan Armando FLORES Knowles (mijlocaș central). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 56 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, FC Politehnica Iași - FC Voluntari, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Moussa SANOH si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Adrian CIOINAC si intra Lawson BEKUI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 72, schimbare, iese fundaș central Ionuț BALAUR si intra Ivan ZGRABLIĆ
In minutul 74, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Lewis ENOH
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lewis ENOH (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

TUDORIE
45’ Bogdan BUCURICĂ
Alexandru Florian ZAHARIA
60’
Ionuț CIOINAC
Lawson BEKUI
65’
69’ Aissa Bilal LAÏDOUNI
72’ Ionuț BALAUR
Ivan ZGRABLIĆ
Andrei CRISTEA
Lewis ENOH
74’
85’ Alexandru VLAD
2 - 2 Lewis ENOH 88’
Ovidiu MIHALACHE 90+1’
Kamer QAKA 90+1’
90+1’ Adelin PÂRCĂLABU
90+2’ Alexandru RĂUŢĂ