Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 19.12.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA si rezervele: Răzvan Ștefan POPA, Marius Ionuț BRICEAG, Laurențiu POPESCU, Cesar MEZA COLLI, Matteo FEDELE, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei BURLACU.

Gaz metan Mediaș: Boubacar FOFANA, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Iulian Lucian CRISTEA, Bradley DIALLO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Antoni IVANOV, Andre MICAEL Pereira, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Răzvan Alin TRIF si rezervele: Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Alexandru BUZIUC, Paul Costeluș COSTEA, Darius Dumitru OLARU, Mihai Iulian STANCU, YAZALDE Gomes Pinto.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 32, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 32 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (mijlocaș stânga). In minutul 52 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Gaz metan Mediaș, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Carlos Manuel dos Santos FORTES si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Andrei BURLACU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra Mihai Iulian STANCU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nasser CHAMED
In minutul 87, CS Universitatea Craiova - Gaz metan Mediaș, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CICÂLDĂU si intra Matteo FEDELE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.