Data disputării 03.02.2019 - 17:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 03.02.2019 dintre echipele FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Voluntari: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Alexandru TUDORIE, Franco SIGNORELLI, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Adriano RUSSO, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Ion GHEORGHE, Richard GADZE, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR si rezervele: Mircea Valentin LEASĂ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Adrian Ionuț BĂLAN, Francis Florin BĂLAN.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ousmane Diarassouba VIERA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA, Roland NICZULY, Adrián RUS, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, Stephan Leonard DRĂGHICI, Daisuke Caumanday SATO si rezervele: Nicolae CARNAT, FEJÉR Bela Csongor, Marko SIMONOVSKI, Aleksandr KARNITSKIY, Yasin HAMED, Attila László HADNAGY.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO (fundaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (atacant). In minutul 24 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 36 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrián RUS si intra Marko SIMONOVSKI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Richard GADZE (atacant). In minutul 62 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Yasin HAMED
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Nicolae CARNAT
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 78 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 4 - 1.
In minutul 86, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Adrian Ionuț BĂLAN
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Yasin HAMED (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 4 - 2.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Francis Florin BĂLAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa FC Voluntari.

2 - 1 Ionuț BALAUR 36’
46’ Adrián RUS
Marko SIMONOVSKI
3 - 1 Richard GADZE 62’
63’ Stephan DRĂGHICI