Data disputării 02.02.2019 - 14:00
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 8000

Meciul din data 02.02.2019 dintre echipele Dunărea Călărași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 8000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dunărea Călărași: Gaston Xavier MENDY, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Aymen SOUDA, Mediop NDIAYE, Georgian HONCIU, Srdjan LUCHIN, Alin DOBROSAVLEVICI, Selim BEN DJEMIA, Alexandru BOURCEANU, Nicolae CALANCEA, Abdelmajid Najib AMMARI si rezervele: Cristian Bogdan SÂRGHI, Gabriel Bogdan SIMION, Gabriel POPA, Abdelhakim OMRANI, Alexandru MUNTEANU, Valentin Dumitru MUNTEANU.

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Romario Sandu BENZAR, Adrian Marius STOIAN, Raul Andrei RUSESCU, Bogdan PLANIĆ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN si rezervele: Andrei Daniel VLAD, Alexandru Constantin STAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Florentin MATEI, Adrian Ioan HORA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre Dunărea Călărași si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Mediop NDIAYE (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Dunărea Călărași si Fotbal Club FCSB, Dunărea Călărași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian Marius STOIAN
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alexandru BOURCEANU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Georgian HONCIU
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian Marius STOIAN si intra Florentin MATEI
In minutul 58, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BOURCEANU si intra Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Selim BEN DJEMIA si intra Abdelhakim OMRANI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 75, schimbare, iese atacant Abdelmajid Najib AMMARI si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU

1 - 1 Mediop NDIAYE 30’
36’ Adrian STOIAN
Alexandru BOURCEANU 39’
41’ Júnior MORAIS
Georgian HONCIU 42’
45+1’ BENZAR Romario