Data disputării 11.02.2019 - 20:00
Stadion Arena Națională
Localitatea București
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 4232

Meciul din data 11.02.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4232 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Florin Lucian TĂNASE, Florentin MATEI, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Doru Mihai PINTILII, Adrian Ioan HORA, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Adrian Marius STOIAN, Mihai ROMAN I, Bogdan PLANIĆ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Andrei Daniel VLAD, Raul Andrei RUSESCU.

FC Hermannstadt: Sergiu Cristian POPOVICI, Cătălin Vasile CĂBUZ, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA, Pedro MOREIRA, Daniel OFFENBACHER, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Alexandru Adrian DANDEA, Ștefan Miluță BLĂNARU, Filip JAZVIĆ si rezervele: Cătălin PÂRVULESCU, Petrișor Ionuț PETRESCU, Claudiu PAMFILE, Nemanja MIJUSKOVIC, Florin Dorin ACSINTE.

In minutul 03, Fotbal Club FCSB - FC Hermannstadt, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Răzvan Ionuţ DÂLBEA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Bogdan PLANIĆ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel OFFENBACHER si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florentin MATEI si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Pedro MOREIRA
In minutul 59, schimbare, iese fundaș central Răzvan Ionuţ DÂLBEA si intra Ivan LENDRIĆ
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucian Mihai DUMITRIU si intra Florin Dorin ACSINTE
In minutul 78, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de FILIPE Andrade TEIXEIRA (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Bogdan PLANIĆ
46’
46’ Daniel OFFENBACHER