Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 1200

Meciul din data 15.02.2019 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Viitorul Constanța: Carlo CASAP, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Sebastian MLADEN, Lyes Hafid HOURI, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU si rezervele: Andreas Cristian CALCAN, Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Andrei Virgil CIOBANU, Árpád Ors György TORDAI, Paul Alexandru IACOB.

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Boris GARRÓS Torrent, Kamer QAKA, RUBÉN MIÑO PERALTA, Andrei Dumitru SIN, Alexandru Florian ZAHARIA, Florin GARDOȘ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Gabriel BOSOI, Andrei BURLACU si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Laurențiu Daniel RUS, Denis RUSU, Willy Johnson SEMEDO.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Willy Johnson SEMEDO
In minutul 44, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 44 in 10 jucatori.
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Willy Johnson SEMEDO
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Carlo CASAP si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 66, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Willy Johnson SEMEDO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 66 in 10 jucatori.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei BURLACU si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lyes Hafid HOURI si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Valentin Alexandru COJOCARU
In minutul 85, Viitorul Constanța - FC Politehnica Iași, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Boris GARRÓS Torrent
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

GARRÓS
11’ Ovidiu MIHALACHE
35’ Kamer QAKA
Denis DRĂGUȘ 41’
43’ Kamer QAKA
Willy Johnson SEMEDO
Denis DRĂGUȘ 44’
45+3’ Gabriel BOSOI
46’ Gabriel BOSOI
PLATINI
54’ Willy Johnson SEMEDO
Carlo CASAP
Vlad ACHIM
56’
Tudor BĂLUȚĂ 65’
66’ Willy Johnson SEMEDO
75’ Dylan FLORES
79’ Andrei BURLACU
Patrick PETRE
Lyes HOURI
Andreas CALCAN
82’
Valentin COJOCARU 84’
0 - 1 85’ penalty Boris GARRÓS
86’ Mădălin MIHĂESCU