1 - 2

Dinamo Bucharest - FC Botoșani - 17.02.2019 English version
Data disputării 17.02.2019 - 20:00
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 5728

Meciul din data 17.02.2019 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 5728 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dinamo București: Rachid AÏT-ATMANE, Naser ALIJI, Simon Terwase ZENKE, Athanasios PAPAZOGLOU, Dan Nicolae NISTOR, Sean McDERMOTT, Jordan David MUSTOE, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Ricardo Florin GRIGORE, Ioan Constantin FILIP si rezervele: Denis CIOBOTARIU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Daniel Iliuță POPA, Mamoutou N'DIAYE, Vlad Ionuț MUŢIU, Reda JAADI.

FC Botoșani: Marcel HOLZMANN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Diego FABBRINI, Martin FRAISL, Lóránd Levente FÜLÖP, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Andrei Andonie BURCĂ, Lossémy KARABOUÉ, George Andrei MIRON, Hervin ONGENDA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei CHINDRIȘ, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marian TÂRȘĂ, Iulian Daniel ANCA-TRIP.

In minutul 19, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (extremă dreapta). In minutul 24 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Rachid AÏT-ATMANE
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ioan Constantin FILIP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rachid AÏT-ATMANE si intra Mamoutou N'DIAYE
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Naser ALIJI
In minutul 56, schimbare, iese atacant Athanasios PAPAZOGLOU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Ioan Constantin FILIP si intra Reda JAADI
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Daniel Iliuță POPA
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Diego FABBRINI (mijlocaș dreapta). In minutul 75 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, scorul devine 1 - 2.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Enriko PAPA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Martin FRAISL

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

GOLOFCA
19’ Hervin ONGENDA
Mamoutou N'DIAYE
46’
Naser ALIJI 54’
Athanasios PAPAZOGLOU
Daniel POPA
56’
Ioan FILIP
Reda JAADI R.
70’
Daniel POPA 70’
71’ Andrei DUMITRAȘ
Andrei PATACHE
1 - 2 75’ Diego FABBRINI
80’ Andrei BURCĂ
86’ Cătălin GOLOFCA
Enriko PAPA
90+3’ Jonathan RODRÍGUEZ