Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 3500

Meciul din data 16.02.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Alexandru Cerei (Cluj).

FC Hermannstadt: Nemanja MIJUSKOVIC, Ionuț STOICA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Alexandru MĂŢEL, Pedro MOREIRA, Ivan LENDRIĆ, Lucian Mihai DUMITRIU, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR si rezervele: Sergiu Cristian POPOVICI, Claudiu PAMFILE, Toma NIGA, Daniel OFFENBACHER, Filip JAZVIĆ, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Ștefan Miluță BLĂNARU.

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Renato KELIĆ, Elvir KOLJIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Nicuşor Silviu BANCU, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei CRISTEA si rezervele: Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Laurențiu POPESCU, Cesar MEZA COLLI, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Marius Ionuț BRICEAG, Isaac DONKOR, Matteo FEDELE.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ionuț STOICA
In minutul 54, schimbare, iese extremă dreapta Ivan LENDRIĆ si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru MĂŢEL si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre FC Hermannstadt si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Pedro MOREIRA si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Andrei CRISTEA si intra Cesar MEZA COLLI
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Matteo FEDELE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mirko PIGLIACELLI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Ștefan BLĂNARU
54’
Alexandru MĂȚEL
Filip JAZVIĆ
59’
62’ Valentin MIHĂILĂ
NUNO ROCHA
0 - 1 67’ NUNO ROCHA
Pedro MOREIRA
Sergiu POPOVICI
72’
75’ Alexandru MATEIU
77’ Andrei CRISTEA
Cesar MEZA COLLI
89’ Cristian BĂRBUȚ
Matteo FEDELE
90+2’ Mirko PIGLIACELLI