Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 1000

Meciul din data 23.02.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București).

Astra Giurgiu: Azdren LLULLAKU, David Beniamin LAZAR, ERICO Constantino da Silva, Mike CESTOR Botuli, Julien Antoine BÈGUE, Mihai Ionuț BUTEAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Denis ALIBEC, Neluț Stelian ROȘU, ROMÁRIO Santos Pires, Jacques ZOUA Daogari si rezervele: Ionuţ Ciprian BICEANU, Vahid HAMBO, Radu CRIŞAN, Silviu BALAURE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Andrei TRUSESCU.

FC Hermannstadt: Sergiu Cristian POPOVICI, Cătălin PÂRVULESCU, Daniel Vasile TĂTAR, Petrișor Ionuț PETRESCU, Daniel OFFENBACHER, Alexandru MĂŢEL, Nemanja MIJUSKOVIC, Alexandru Adrian DANDEA, Ștefan Miluță BLĂNARU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Răzvan Ionuţ DÂLBEA si rezervele: Claudiu PAMFILE, Ionuț STOICA, Juvhel Hama TSOUMOU, Toma NIGA, Filip JAZVIĆ, Ivan LENDRIĆ, Lucian Mihai DUMITRIU.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru MĂŢEL
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 46, schimbare, iese atacant Daniel OFFENBACHER si intra Juvhel Hama TSOUMOU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Mihai Ionuț BUTEAN (fundaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Hermannstadt, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Ionuţ DÂLBEA si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 84, schimbare, iese atacant Jacques ZOUA Daogari si intra Silviu BALAURE
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Vahid HAMBO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

BLĂNARU
28’ Alexandru MĂȚEL
30’ Nemanja MIJUSKOVIC
46’ Daniel OFFENBACHER
Juvhel TSOUMOU
1 - 0 Mihai BUTEAN 49’
Neluț ROȘU
Ionuţ BICEANU
61’
62’ Petrișor PETRESCU