3 - 2

Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova - 24.02.2019 English version
Data disputării 24.02.2019 - 20:00
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 18576

Meciul din data 24.02.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 18576 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Fotbal Club FCSB: Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan PLANIĆ, Doru Mihai PINTILII, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Adrian Ioan HORA, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Andrei Daniel VLAD, Florentin MATEI, Raul Andrei RUSESCU, Mihai ROMAN I, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

CS Universitatea Craiova: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Marius Ionuț BRICEAG, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru CICÂLDĂU, Matteo FEDELE, Renato KELIĆ, Elvir KOLJIĆ, Ivan MARTIĆ, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Mirko PIGLIACELLI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Ovidiu Alexandru BIC, Andrei CRISTEA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Isaac DONKOR, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Laurențiu POPESCU.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Matteo FEDELE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 39, Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Mirko PIGLIACELLI
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Florentin MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Cristian BĂRBUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 46 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Lucian Ionuț FILIP (mijlocaș defensiv). In minutul 49 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Elvir KOLJIĆ
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Bogdan PLANIĆ si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Matteo FEDELE si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 82, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 8 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 84, Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova, scor 3 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian Ioan HORA
In minutul 87, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 87 in 9 jucatori.
In minutul 87, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 3 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Fotbal Club FCSB.