Data disputării 04.03.2019 - 20:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 15000

Meciul din data 04.03.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 15000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Adrian Radu Ghinguleac (București).

CS Universitatea Craiova: Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Ivan MARTIĆ, Alexandru MATEIU, Renato KELIĆ, Elvir KOLJIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru CICÂLDĂU, Andrei CRISTEA, Cristian BĂRBUȚ, Marius Ionuț BRICEAG, Mirko PIGLIACELLI si rezervele: Isaac DONKOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Stephan Leonard DRĂGHICI, Radoslav Bonchev DIMITROV, Ovidiu Alexandru BIC, Răzvan Ștefan POPA, Laurențiu POPESCU.

Astra Giurgiu: Risto RADUNOVIĆ, ROMÁRIO Santos Pires, Filip MRZLJAK, Azdren LLULLAKU, David Beniamin LAZAR, Vahid HAMBO, Mike CESTOR Botuli, Claudiu BELU-IORDACHE, Mihai Ionuț BUTEAN, Julien Antoine BÈGUE, Florin BEJAN si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Jacques ZOUA Daogari, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Valentin GHEORGHE, ERICO Constantino da Silva, Ionuţ Ciprian BICEANU, Silviu BALAURE.

In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra Isaac DONKOR
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (mijlocaș dreapta). In minutul 49 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Vahid HAMBO si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 66, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Valentin Mihai MIHĂILĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Azdren LLULLAKU (atacant). In minutul 76 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 86, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 87, CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu, scorul este 1 - 2. Autogol, inscris de Isaac DONKOR
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mike CESTOR Botuli
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Isaac DONKOR
46’
1 - 0 Elvir KOLJIĆ 49’
54’ Vahid HAMBO
Jacques ZOUA
64’ Julien BÈGUE
Valentin V. GHEORGHE
Andrei CRISTEA
Valentin MIHĂILĂ
66’
1 - 1 76’ Azdren LLULLAKU
NUNO ROCHA
Stephan DRĂGHICI
82’
85’ Claudiu BELU-IORDACHE
86’ Claudiu BELU-IORDACHE
Neluț ROȘU
1 - 2 autogol Isaac DONKOR 87’
90+1’ Risto RADUNOVIĆ