Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 300

Meciul din data 03.03.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Hermannstadt: Cătălin PÂRVULESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Petrișor Ionuț PETRESCU, Alexandru MĂŢEL, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ștefan Miluță BLĂNARU, Juvhel Hama TSOUMOU, Ionuț STOICA, Daniel Vasile TĂTAR si rezervele: Filip JAZVIĆ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Claudiu PAMFILE, Daniel OFFENBACHER, Nemanja MIJUSKOVIC, Toma NIGA, Lucian Mihai DUMITRIU.

FC Politehnica Iași: Andrei Dumitru SIN, Denis RUSU, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Filipe Guterres NASCIMENTO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Gabriel BOSOI, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei BURLACU, Boris GARRÓS Torrent, Cosmin Valentin FRĂSINESCU si rezervele: Moussa SANOH, Willy Johnson SEMEDO, RUBÉN MIÑO PERALTA, Patrick Mihai PETRE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Florin GARDOȘ, Lewis ENOH.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru MĂŢEL
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Andrei BURLACU si intra Willy Johnson SEMEDO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Sergiu Cristian POPOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 71 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Lewis ENOH
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 88, schimbare, iese atacant Juvhel Hama TSOUMOU si intra Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Filip JAZVIĆ (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

Alexandru MĂȚEL 33’
60’ Filipe NASCIMENTO
Patrick PETRE
64’ Kamer QAKA
Petrișor PETRESCU 67’
70’ Andrei BURLACU
Willy Johnson SEMEDO
1 - 0 Sergiu POPOVICI 71’
Ștefan BLĂNARU
Filip JAZVIĆ
73’
78’ Gabriel BOSOI
Lewis ENOH
Sergiu POPOVICI
Lucian DUMITRIU
80’
Alexandru DANDEA 82’
Juvhel TSOUMOU
Nemanja MIJUSKOVIC
88’
88’ Ovidiu MIHALACHE
2 - 0 Filip JAZVIĆ 90’