Data disputării 03.03.2019 - 17:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 4500

Meciul din data 03.03.2019 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Botoșani se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Viitorul Constanța: Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Lyes Hafid HOURI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Andreas Cristian CALCAN si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Radu Ștefăniță BOBOC, Árpád Ors György TORDAI, Alexandru MĂŢAN, Andrei Virgil CIOBANU.

FC Botoșani: Hervin ONGENDA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Diego FABBRINI, Martin FRAISL, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lossémy KARABOUÉ, George Andrei MIRON, Răzvan Constantin OAIDĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Aristidis SOILEDIS, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Eduard PAP, Enriko PAPA, Andrei Alexandru PATACHE, Mihaiță Alexandru ROMAN, Marian TÂRȘĂ, Andrei CHINDRIȘ.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Hervin ONGENDA
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Lyes Hafid HOURI (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lossémy KARABOUÉ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Ianis HAGI si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Tudor Cristian BĂLUȚĂ si intra Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Marian TÂRȘĂ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lyes Hafid HOURI si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Diego FABBRINI
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Diego FABBRINI si intra Enriko PAPA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Radu Ștefăniță BOBOC
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marian TÂRȘĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

GOLOFCA
08’ Hervin ONGENDA
Ianis HAGI 18’
1 - 0 Lyes HOURI 26’
28’ Răzvan OAIDĂ
Tudor BĂLUȚĂ 36’
44’ Jonathan RODRÍGUEZ
50’ George MIRON
55’ Lossémy KARABOUÉ
Mihăiță ROMAN II
Ianis HAGI
Andrei CIOBANU
60’
Tudor BĂLUȚĂ
Radu BOBOC
71’
72’ Răzvan OAIDĂ
marian_tarsa TÂRȘĂ
82’ Mihăiță ROMAN II
Lyes HOURI
Alexandru MĂŢAN
84’
84’ Diego FABBRINI
85’ Diego FABBRINI
Enriko PAPA
Radu BOBOC 87’
88’ marian_tarsa TÂRȘĂ