Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 963

Meciul din data 08.03.2019 dintre echipele Dinamo București si Dunărea Călărași se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 963 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Dinamo București: Reda JAADI, Athanasios PAPAZOGLOU, Dan Nicolae NISTOR, Parfait MANDANDA, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Ioan Constantin FILIP, Denis CIOBOTARIU, Naser ALIJI, Rachid AÏT-ATMANE, Deian Cristian SORESCU si rezervele: Simon Terwase ZENKE, Mamoutou N'DIAYE, Vlad Ionuț MUŢIU, Jordan David MUSTOE, Ricardo Florin GRIGORE, Daniel Iliuță POPA, Ionuț Daniel ȘERBAN.

Dunărea Călărași: Aymen SOUDA, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mediop NDIAYE, Srdjan LUCHIN, Conor HENDERSON, Gabriel Nicolae ENACHE, Nicolae CALANCEA, Abdelmajid Najib AMMARI, Alexandru BOURCEANU, Alin DOBROSAVLEVICI, Steliano FILIP si rezervele: Cătălin George STRATON, Junior MAPUKU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Georgian HONCIU, Gabriel Cristian IANCU, Selim BEN DJEMIA, Daniel BENZAR.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș central). In minutul 24 al partidei dintre Dinamo București si Dunărea Călărași, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Daniel BENZAR
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Rachid AÏT-ATMANE si intra Mamoutou N'DIAYE
In minutul 53, schimbare, iese atacant Mediop NDIAYE si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Reda JAADI si intra Simon Terwase ZENKE
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Simon Terwase ZENKE
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Steliano FILIP
In minutul 75, schimbare, iese atacant Athanasios PAPAZOGLOU si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Abdelmajid Najib AMMARI si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel POPA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Cristian IANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (mijlocaș dreapta). In minutul 90+4 al partidei dintre Dinamo București si Dunărea Călărași, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Dan NISTOR 24’
35’ Ștefan VLĂDOIU
Daniel BENZAR
Rachid AIT-ATMANE
Mamoutou N'DIAYE
52’
53’ Mediop NDIAYE
Gabriel Cristian IANCU
Reda JAADI R.
Simon ZENKE
65’
Simon ZENKE 69’
71’ Steliano FILIP
Athanasios PAPAZOGLOU
Daniel POPA
75’
78’ Abdelmadjid AMMARI
Valentin MUNTEANU
82’ Gabriel POPA
84’ Gabriel Cristian IANCU
2 - 0 Mattia MONTINI 90+4’