Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 09.03.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Hermannstadt: Cătălin Vasile CĂBUZ, Ștefan Miluță BLĂNARU, Alexandru Adrian DANDEA, Daniel Vasile TĂTAR, Juvhel Hama TSOUMOU, Ionuț STOICA, Cătălin PÂRVULESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Alexandru MĂŢEL, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Lucian Mihai DUMITRIU si rezervele: Daniel OFFENBACHER, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Claudiu PAMFILE, Toma NIGA, Nemanja MIJUSKOVIC, Filip JAZVIĆ.

Gaz metan Mediaș: David CAIADO Dias, Mario Junior RONDÓN Fernández, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Valentin Iulian CREȚU, Boubacar FOFANA, Ionuț Justinian LARIE, Luis AURELIO, Sorin Marian BUȘU si rezervele: YAZALDE Gomes Pinto, Roberto ROMEO, Marian PLEAȘCĂ, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Antoni IVANOV, Sebastian MAILAT, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 06 al partidei dintre FC Hermannstadt si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Cătălin PÂRVULESCU
In minutul 45, jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Hermannstadt ramane din minutul 45 in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Ionuț STOICA si intra Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lucian Mihai DUMITRIU si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Nasser CHAMED si intra Sebastian MAILAT
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Luis AURELIO si intra Antoni IVANOV
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Marian PLEAȘCĂ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Claudiu PAMFILE
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA. FC Hermannstadt va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sebastian MAILAT
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
In minutul 90+2, FC Hermannstadt - Gaz metan Mediaș, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ștefan Miluță BLĂNARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Răzvan DÂLBEA 16’
19’ Sorin BUŞU
27’ Boubacar FOFANA
Cătălin PÂRVULESCU 39’
Răzvan DÂLBEA 45’
Ionuț STOICA
Nemanja MIJUSKOVIC
46’
Lucian DUMITRIU
Filip JAZVIĆ
55’
Nemanja MIJUSKOVIC 58’
62’ Nasser CHAMED
Sebastian MAILAT
72’ Luis AURELIO
Antoni IVANOV
78’ Darius OLARU
Marian PLEAȘCĂ
Sergiu POPOVICI
Claudiu PAMFILE
80’
Alexandru DANDEA 83’
83’ Sebastian MAILAT