0 - 2

CSM Politehnica Iași - FC Voluntari - 10.03.2019 English version
Data disputării 10.03.2019 - 17:30
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 2000

Meciul din data 10.03.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Vlad Bârleanu (București).

FC Politehnica Iași: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Florin GARDOȘ, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Lewis ENOH, Ionuț Adrian CIOINAC, RUBÉN MIÑO PERALTA, Moussa SANOH, Laurențiu Daniel RUS, Luís Carlos Almada Soares PLATINI si rezervele: Narcis Iulian BĂDIC, Patrick Mihai PETRE, Marius CHELARU, Andrei BURLACU, Gabriel BOSOI, Willy Johnson SEMEDO, Denis RUSU.

FC Voluntari: Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Franco SIGNORELLI, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Richard GADZE, Ion GHEORGHE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Igor ARMAŞ, Ionuț BALAUR si rezervele: Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Bozhidar Konstantinov MITREV, Mircea Valentin LEASĂ, Robert George HODOROGEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Francis Florin BĂLAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Aissa Bilal LAÏDOUNI (mijlocaș central). In minutul 08 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin GARDOȘ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Willy Johnson SEMEDO
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 60, schimbare, iese atacant Lewis ENOH si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 73, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Willy Johnson SEMEDO
In minutul 78, FC Politehnica Iași - FC Voluntari, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 82, schimbare, iese João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Igor ARMAŞ
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Richard GADZE si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

Florin GARDOȘ 20’
40’ RICARDINHO
PLATINI
Willy Johnson SEMEDO
46’
47’ Aissa Bilal LAÏDOUNI
Lewis ENOH
Patrick PETRE
60’
Ionuţ PANŢÂRU 66’
Cosmin FRĂSINESCU 69’
73’ Alexandru TUDORIE