3 - 2

Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova - 31.03.2019 English version
Data disputării 31.03.2019 - 20:30
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 21730

Meciul din data 31.03.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 21730 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Fotbal Club FCSB: Lucian Ionuț FILIP, Doru Mihai PINTILII, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Adrian Ioan HORA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Iulian Lucian CRISTEA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan PLANIĆ si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Marko MOMČILOVIĆ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Florinel Teodor COMAN, Mihai ROMAN I, Andrei Daniel VLAD.

CS Universitatea Craiova: Valentin Mihai MIHĂILĂ, Mirko PIGLIACELLI, Alexandru MATEIU, Carlos Manuel dos Santos FORTES, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Stephan Leonard DRĂGHICI, Isaac DONKOR, Alexandru CICÂLDĂU, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Renato KELIĆ, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Laurențiu POPESCU, Matteo FEDELE, Andrei CRISTEA, Marius Ionuț BRICEAG, Ovidiu Alexandru BIC.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 23, Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 30 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș defensiv). In minutul 45 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Andrei CRISTEA
In minutul 88, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Renato KELIĆ
In minutul 90, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1 - 0 Adrian HORA 08’
14’ Nicuşor BANCU
1 - 1 23’ penalty Nicuşor BANCU
2 - 1 Dennis MAN 30’
2 - 2 45’ Alexandru CICÂLDĂU
Harlem GNOHÉRÉ
50’
53’ Alexandru MATEIU
61’ Valentin MIHĂILĂ
Ovidiu BIC
Mihai PINTILII
Florinel COMAN
70’
3 - 2 Harlem GNOHÉRÉ 70’
75’ Stephan DRĂGHICI
Andrei CRISTEA
88’ Stephane ACKA
Renato KELIĆ
Adrian HORA
Dragoş NEDELCU
90’
Bogdan PLANIĆ 90+2’
90+2’ Cristian BĂRBUȚ