Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 16.03.2019 dintre echipele Dunărea Călărași si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Dunărea Călărași: Aymen SOUDA, Abdelmajid Najib AMMARI, Gabriel Bogdan SIMION, Mediop NDIAYE, Srdjan LUCHIN, Gabriel Cristian IANCU, Georgian HONCIU, Steliano FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Alin DOBROSAVLEVICI, Nicolae CALANCEA si rezervele: Cătălin George STRATON, Selim BEN DJEMIA, Abdelhakim OMRANI, Valentin Dumitru MUNTEANU, Hamidou KEYTA, Conor HENDERSON, Daniel BENZAR.

FC Politehnica Iași: Ionuț Adrian CIOINAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florin GARDOȘ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Patrick Mihai PETRE, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, RUBÉN MIÑO PERALTA, Laurențiu Daniel RUS, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si rezervele: Filipe Guterres NASCIMENTO, Gabriel BOSOI, Andrei BURLACU, Narcis Iulian BĂDIC, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Denis RUSU.

In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Georgian HONCIU si intra Conor HENDERSON
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Aymen SOUDA si intra Hamidou KEYTA
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Gabriel Cristian IANCU (mijlocaș stânga). In minutul 69 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Politehnica Iași, Dunărea Călărași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Patrick Mihai PETRE si intra Andrei BURLACU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel Cristian IANCU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin GARDOȘ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Adrian CIOINAC si intra Narcis Iulian BĂDIC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (atacant). In minutul 82 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Florin GARDOȘ (fundaș central). In minutul 87 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Conor HENDERSON
54’
56’ João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
Filipe NASCIMENTO
59’ Ovidiu MIHALACHE