2 - 0

Fotbal Club FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 08.04.2019 English version
Data disputării 08.04.2019 - 21:00
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 4233

Meciul din data 08.04.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4233 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Fotbal Club FCSB: Adrian Ioan HORA, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan PLANIĆ, Doru Mihai PINTILII, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP, Iulian Lucian CRISTEA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Florentin MATEI, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Florinel Teodor COMAN, Andrei Daniel VLAD, Mihai ROMAN I.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Stefan VELEV, Florin Bogdan ŞTEFAN, Ousmane Diarassouba VIERA, Ibrahima TANDIA, Aboud Omar KHAMIS, Bryan NOUVIER, Roland NICZULY, Aleksandr KARNITSKIY, Igor JOVANOVIC, Dylan Armando FLORES Knowles, GABRIEL Rodrigues de Moura si rezervele: Sebastian RUDOL, Relu Marian STOIAN, Joseph MENSAH, Yasin HAMED, István Sándor FÜLÖP.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 18, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Aboud Omar KHAMIS
In minutul 46, schimbare, iese rezervă Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 51, Fotbal Club FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (rezervă). In minutul 59 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stefan VELEV si intra Yasin HAMED
In minutul 66, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bryan NOUVIER si intra Joseph MENSAH
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian Ioan HORA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Olimpiu MORUȚAN
18’
43’ Aboud Omar KHAMIS