Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3514

Meciul din data 28.04.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3514 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Fotbal Club FCSB: Iulian Lucian CRISTEA, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan PLANIĆ, Mihai ROMAN I, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP, Florinel Teodor COMAN, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si rezervele: Mihai Alexandru BĂLAȘA, Andrei Daniel VLAD, Raul Andrei RUSESCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Florentin MATEI, Adrian Ioan HORA, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

Astra Giurgiu: Mihai Ionuț BUTEAN, Julien Antoine BÈGUE, Mike CESTOR Botuli, ERICO Constantino da Silva, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Romario Răzvan MOISE, Risto RADUNOVIĆ, ROMÁRIO Santos Pires, Jacques ZOUA Daogari, Silviu BALAURE, Denis ALIBEC si rezervele: Vahid HAMBO, Ionuţ Ciprian BICEANU, Constantin Cristian DIMA, Valentin GHEORGHE, David Beniamin LAZAR, Azdren LLULLAKU, Neluț Stelian ROȘU.

In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iulian Lucian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 55 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese extremă dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 69, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central ROMÁRIO Santos Pires si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.