Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 500

Meciul din data 06.05.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Silviu BALAURE, Denis ALIBEC, Ionuţ Ciprian BICEANU, Neluț Stelian ROȘU, Risto RADUNOVIĆ, Romario Răzvan MOISE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, Mike CESTOR Botuli, Florin BEJAN si rezervele: Jacques ZOUA Daogari, ROMÁRIO Santos Pires, Azdren LLULLAKU, Vahid HAMBO, ERICO Constantino da Silva, Julien Antoine BÈGUE, David Beniamin LAZAR.

CFR 1907 Cluj: Mihai Cătălin BORDEIANU, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Valentin Ionuţ COSTACHE, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Giedrius ARLAUSKIS, Cristian Marian MANEA, Billel OMRANI, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Damjan ĐOKOVIĆ, Kévin BOLI si rezervele: JESÚS Fernández Collado, Ovidiu Ștefan HOBAN, Andrei Iosif MUREŞAN, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, George Marius ȚUCUDEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Valentin GHEORGHE si intra Azdren LLULLAKU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Damjan ĐOKOVIĆ (mijlocaș dreapta). In minutul 59 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuţ Ciprian BICEANU si intra Jacques ZOUA Daogari
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 66, Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Azdren LLULLAKU
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Silviu BALAURE si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 77, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 80, Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj, scorul este 1 - 4. Autogol, inscris de Florin BEJAN
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Emmanuel Juan CULIO si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ovidiu Ștefan HOBAN (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 5.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Neluț Stelian ROȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Azdren LLULLAKU
57’
0 - 2 59’ Damjan ĐOKOVIĆ
Ionuţ BICEANU
Jacques ZOUA
63’
65’ Emmanuel CULIO
1 - 2 penalty Azdren LLULLAKU 66’
1 - 3 73’ Damjan ĐOKOVIĆ
75’ Valentin COSTACHE