Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 04.05.2019 dintre echipele Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Viitorul Constanța: Andrei Viorel ARTEAN, Vlad Alexandru ACHIM, Árpád Ors György TORDAI, Paul Alexandru IACOB, George Dănuț GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Andrei Virgil CIOBANU, Carlo CASAP, Andreas Cristian CALCAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Bas KUIPERS si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Alexi Paul PITU, Sebastian MLADEN, Marius Sebastian LECA.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Sebastian RUDOL, Yasin HAMED, Aleksandr KARNITSKIY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Aboud Omar KHAMIS, FEJÉR Bela Csongor, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stefan VELEV, Ousmane Diarassouba VIERA, Dylan Armando FLORES Knowles si rezervele: Joseph MENSAH, Bryan NOUVIER, Daisuke Caumanday SATO, Relu Marian STOIAN, Andrei SÂNTEAN, Florin Bogdan ŞTEFAN, Nicolae CARNAT.

In minutul 13, schimbare, iese mijlocaș stânga Carlo CASAP si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Yasin HAMED (extremă stânga). In minutul 49 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andreas Cristian CALCAN (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Bryan NOUVIER
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dylan Armando FLORES Knowles si intra Joseph MENSAH
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andreas Cristian CALCAN (atacant). In minutul 68 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Aboud Omar KHAMIS si intra Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga George Dănuț GANEA si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 74, schimbare, iese atacant Andreas Cristian CALCAN si intra Alexi Paul PITU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 74 al partidei dintre Viitorul Constanța si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Andrei Costin TÂRCOVEANU
13’
0 - 1 49’ Yasin HAMED
1 - 1 Andreas CALCAN 51’
62’ Gabriel VAȘVARI
Bryan NOUVIER
67’ Dylan FLORES
Joseph MENSAH
2 - 1 Andreas CALCAN 68’
70’ Aboud Omar KHAMIS