Data disputării 13.05.2019 - 20:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Andrei Antonie (București)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 13.05.2019 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Viitorul Constanța: Vlad Alexandru ACHIM, Ionuț Daniel VÂNĂ, Árpád Ors György TORDAI, Sebastian MLADEN, Bas KUIPERS, Paul Alexandru IACOB, George Dănuț GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Andrei Virgil CIOBANU, Andreas Cristian CALCAN, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Andrei Costin TÂRCOVEANU, Ianis HAGI, Bradley DE NOOIJER, Valentin Alexandru COJOCARU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Radu Ștefăniță BOBOC, Denis DRĂGUȘ.

Astra Giurgiu: Florin BEJAN, Mihai Ionuț BUTEAN, Julien Antoine BÈGUE, Mike CESTOR Botuli, David Beniamin LAZAR, Azdren LLULLAKU, Filip MRZLJAK, ROMÁRIO Santos Pires, Risto RADUNOVIĆ, Jacques ZOUA Daogari, Denis ALIBEC si rezervele: Vahid HAMBO, Silviu BALAURE, Ionuţ Ciprian BICEANU, Constantin Cristian DIMA, Valentin GHEORGHE, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Neluț Stelian ROȘU.

In minutul 21, schimbare, iese atacant Jacques ZOUA Daogari si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Azdren LLULLAKU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 44, Viitorul Constanța - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mike CESTOR Botuli
In minutul 54, schimbare, iese extremă dreapta ERIC de Oliveira Pereira si intra Ianis HAGI
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andreas Cristian CALCAN (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Andreas Cristian CALCAN si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Filip MRZLJAK si intra Valentin GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Denis ALIBEC si intra Vahid HAMBO
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Denis DRĂGUȘ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bas KUIPERS

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.