Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB - 11.05.2019 English version
Data disputării 11.05.2019 - 21:00
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ioan Mironaș (Piatra Neamț)
Spectatori 4500

Meciul din data 11.05.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: FEJÉR Bela Csongor, Bryan NOUVIER, GABRIEL Rodrigues de Moura, Aleksandr KARNITSKIY, Igor JOVANOVIC, Yasin HAMED, Ousmane Diarassouba VIERA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Stefan VELEV, Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO si rezervele: Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Attila László HADNAGY, Sebastian RUDOL, Aboud Omar KHAMIS, Andrei SÂNTEAN.

Fotbal Club FCSB: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Mihai ROMAN I, Florin Lucian TĂNASE, Florinel Teodor COMAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Adrian Ioan HORA, Dennis MAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Florentin MATEI, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Raul Andrei RUSESCU, Adrian Marius STOIAN, Andrei Daniel VLAD, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Aleksandr KARNITSKIY
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 06 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 09 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bryan NOUVIER
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Daisuke Caumanday SATO
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (mijlocaș stânga). In minutul 46 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bryan NOUVIER si intra Joseph MENSAH
In minutul 53, schimbare, iese fundaș stânga Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin Lucian TĂNASE si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 70, schimbare, iese atacant Yasin HAMED si intra Attila László HADNAGY
In minutul 73, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Joseph MENSAH (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 4.
In minutul 80, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 5, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.