1 - 0

Fotbal Club FCSB - CFR 1907 Cluj - 19.05.2019 English version
Data disputării 19.05.2019 - 20:30
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 3274

Meciul din data 19.05.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3274 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Fotbal Club FCSB: Romario Sandu BENZAR, Andrei Daniel VLAD, Florin Lucian TĂNASE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dennis MAN, Adrian Ioan HORA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Iulian Lucian CRISTEA, Florinel Teodor COMAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA si rezervele: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Raul Andrei RUSESCU, Mihai ROMAN I, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Florentin MATEI.

CFR 1907 Cluj: Cristian Marian MANEA, Kévin BOLI, Valentin Ionuţ COSTACHE, Ovidiu Ștefan HOBAN, Mate MALEŠ, Giedrius ARLAUSKIS, Andrei Iosif MUREŞAN, Billel OMRANI, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: JESÚS Fernández Collado, Alexandru IONIŢĂ II, Ádám LANG, Thierry MOUTINHO, Claudiu Adrian Mihai PETRILA.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Thierry MOUTINHO
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș defensiv). In minutul 53 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 63, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Cătălin Mihai ITU
In minutul 86, schimbare, iese fundaș dreapta Romario Sandu BENZAR si intra Mihai ROMAN I
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mate MALEŠ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai ROMAN I

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

OMRANI
46’ Ovidiu HOBAN
Thierry Rua MOUTINHO
1 - 0 FILIPE TEIXEIRA 53’
57’ Valentin COSTACHE
Claudiu PETRILA
Adrian HORA
Olimpiu MORUȚAN
63’
70’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
77’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Cătălin ITU
Mihai ROMAN
86’
Dennis MAN
Raul RUSESCU
87’
87’ Mate MALEŠ
90+1’ Damjan ĐOKOVIĆ