Data disputării 18.05.2019 - 21:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 10000

Meciul din data 18.05.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 10000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Valentin Avram (București).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Ivan MARTIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Matteo FEDELE, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Mirko PIGLIACELLI, Andrei CRISTEA si rezervele: Laurențiu POPESCU, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Stephan Leonard DRĂGHICI, Isaac DONKOR, Radoslav Bonchev DIMITROV, Marius Ionuț BRICEAG, Raoul Petre BAICU.

Viitorul Constanța: Virgil Eugen GHIȚĂ, Radu Ștefăniță BOBOC, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Denis DRĂGUȘ, Ianis HAGI, Lyes Hafid HOURI, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Andrei Virgil CIOBANU, ERIC de Oliveira Pereira, George Dănuț GANEA, Sebastian MLADEN, Árpád Ors György TORDAI, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Andrei Viorel ARTEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Ivan MARTIĆ (fundaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tudor Cristian BĂLUȚĂ si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 70, CS Universitatea Craiova - Viitorul Constanța, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 73, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 17 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Matteo FEDELE si intra Isaac DONKOR
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO si intra Sebastian MLADEN
In minutul 87, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Raoul Petre BAICU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Denis DRĂGUȘ (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Carlos Manuel dos Santos FORTES

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Carlos FORTES
46’
Ivan MARTIĆ 51’
57’ Ionuț VÂNĂ
Andrei Costin TÂRCOVEANU
66’ Tudor BĂLUȚĂ
Andrei ARTEAN
1 - 1 autogol Valentin MIHĂILĂ 70’
Nicuşor BANCU 71’
72’ Virgil GHIȚĂ
72’ Andrei Costin TÂRCOVEANU