Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 100

Meciul din data 19.04.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Voluntari se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Hermannstadt: Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Daniel OFFENBACHER, Alexandru MĂŢEL, Nemanja MIJUSKOVIC, Lucian Mihai DUMITRIU, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ivan LENDRIĆ si rezervele: Florin Dorin ACSINTE, Petrișor Ionuț PETRESCU, Toma NIGA, Filip JAZVIĆ, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Ștefan Miluță BLĂNARU.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Adrian Ionuț BĂLAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Richard GADZE, Ion GHEORGHE, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Adriano RUSSO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Igor ARMAŞ si rezervele: Bozhidar Konstantinov MITREV, Gabriel Mihai DEAC, Robert George HODOROGEA, Mircea Valentin LEASĂ, Doru POPADIUC, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Alexandru TUDORIE.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ivan LENDRIĆ (extremă dreapta). In minutul 24 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Voluntari, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO (mijlocaș dreapta). In minutul 42 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lucian Mihai DUMITRIU si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ionuț STOICA
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta Ivan LENDRIĆ si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Richard GADZE si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.