Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 26.04.2019 dintre echipele Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Gero Szabo (Cluj).

Concordia Chiajna: Nicolás Martín GOROBSOV, Adrian ROPOTAN, Milan KOCIĆ, Andrei Ovidiu MARC, Georgios KOUTROUBIS, Petre Daniel IVANOVICI, Nicușor FOTA, Marian CRISTESCU, Liassine CADAMURO Bentaïba, Tha'er Fayed BAWAB, Victor Teodor RÂMNICEANU si rezervele: Andrei RADU, Joao MEIRA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Alessandro CAPARCO, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alexandru STĂNICĂ.

Gaz metan Mediaș: Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, YAZALDE Gomes Pinto, Luis AURELIO, Andre MICAEL Pereira, Antoni IVANOV, Boubacar FOFANA, Marius Marcel CONSTANTIN, David CAIADO Dias, Sorin Marian BUȘU, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Marian PLEAȘCĂ, Sebastian MAILAT, Ionuț Justinian LARIE, Bradley DIALLO, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Mite CIKARSKI, Ricardo Jorge Cecília BATISTA.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Georgios KOUTROUBIS
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 67 al partidei dintre Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Darius Dumitru OLARU (mijlocaș dreapta). In minutul 72 al partidei dintre Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Georgios KOUTROUBIS si intra Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 75, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central David CAIADO Dias si intra Sebastian MAILAT
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Andrei RADU
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Marian PLEAȘCĂ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

YAZALDE
17’ Valentin CREȚU
Giorgos KOUTROUBIS 28’
Marian CRISTESCU 54’
59’ Darius OLARU
0 - 1 67’ YAZALDE
Petre IVANOVICI 70’
0 - 2 72’ Darius OLARU
Marian CRISTESCU
Răzvan GRĂDINARU
72’
Giorgos KOUTROUBIS
Ștefan BĂRBOIANU
73’
75’ YAZALDE
ELY FERNANDES
77’ David CAIADO
Sebastian MAILAT
Petre IVANOVICI
Andrei RADU
84’
85’ Valentin CREȚU
Marian PLEAȘCĂ
Andrei MARC 89’
90+2’ Marius CONSTANTIN