Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 2000

Meciul din data 03.05.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Gabriel Bârjac (Zalău).

Gaz metan Mediaș: Sorin Marian BUȘU, Ionuț Justinian LARIE, Antoni IVANOV, Boubacar FOFANA, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, David CAIADO Dias, Luis AURELIO, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mario Junior RONDÓN Fernández si rezervele: Sebastian MAILAT, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Mite CIKARSKI, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, YAZALDE Gomes Pinto, Marian PLEAȘCĂ, Andre MICAEL Pereira.

FC Hermannstadt: Daniel OFFENBACHER, Petrișor Ionuț PETRESCU, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Alexandru Adrian DANDEA, Alexandru MĂŢEL, Nemanja MIJUSKOVIC, Filip JAZVIĆ, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Ștefan Miluță BLĂNARU, Cătălin Vasile CĂBUZ si rezervele: Sergiu Cristian POPOVICI, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Ionuț STOICA, Toma NIGA, Ivan LENDRIĆ, Lucian Mihai DUMITRIU, Florin Dorin ACSINTE.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (mijlocaș stânga). In minutul 25 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș central Petrișor Ionuț PETRESCU si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel OFFENBACHER si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 67, Gaz metan Mediaș - FC Hermannstadt, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de David CAIADO Dias (mijlocaș central). In minutul 71 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt, scorul devine 3 - 0.
In minutul 71, schimbare, iese atacant Juvhel Hama TSOUMOU si intra Ivan LENDRIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández (mijlocaș stânga). In minutul 73 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Hermannstadt, scorul devine 4 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Mario Junior RONDÓN Fernández si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Marius Marcel CONSTANTIN si intra Andre MICAEL Pereira
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Filip JAZVIĆ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 89, Gaz metan Mediaș - FC Hermannstadt, scor 4 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Hermannstadt de Răzvan Ionuţ DÂLBEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 0 Mario RONDÓN 25’
39’ Petrișor PETRESCU
Sergiu POPOVICI
48’ Răzvan DÂLBEA
Darius OLARU
Sebastian MAILAT
64’
64’ Daniel OFFENBACHER
Lucian DUMITRIU
2 - 0 penalty Mario RONDÓN 67’
67’ Nemanja MIJUSKOVIC
70’ Daniel TĂTAR
3 - 0 David CAIADO 71’
71’ Juvhel TSOUMOU
Ivan LENDRIĆ
4 - 0 Mario RONDÓN 73’
Mario RONDÓN
YAZALDE
76’
Marius CONSTANTIN
Andre MICAEL Pereira
78’
78’ Alexandru DANDEA