Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 2000

Meciul din data 10.05.2019 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Martin FRAISL, Diego FABBRINI, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Andonie BURCĂ, Enriko PAPA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Andrei Alexandru PATACHE si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Eduard PAP, Hervin ONGENDA, Răzvan Constantin OAIDĂ, Lossémy KARABOUÉ, Andrei CHINDRIȘ, Marian TÂRȘĂ.

FC Voluntari: Doru POPADIUC, Adriano RUSSO, Franco SIGNORELLI, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Richard GADZE, Ion GHEORGHE, Bozhidar Konstantinov MITREV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ si rezervele: Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Abdelhak BELAHMEUR, Gabriel Mihai DEAC, Robert George HODOROGEA, Costin LAZĂR, Adrian Ionuț BĂLAN.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Enriko PAPA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 09 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adriano RUSSO
In minutul 35, jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 35 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (extremă dreapta). In minutul 45+2 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Adriano RUSSO si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Enriko PAPA si intra Lossémy KARABOUÉ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 68, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Hervin ONGENDA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Franco SIGNORELLI si intra Costin LAZĂR
In minutul 79, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Laurențiu Cosmin BUȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Mihăiță ROMAN II 09’
22’ Doru POPADIUC
31’ Adriano RUSSO
35’ Doru POPADIUC
2 - 0 Cătălin GOLOFCA 45+2’
56’ Adriano RUSSO
Gabriel Mihai DEAC
Jonathan RODRÍGUEZ 57’
Enriko PAPA
Lossémy KARABOUÉ
58’
64’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
68’ Alexandru TUDORIE
Adrian BĂLAN
Mihăiță ROMAN II 70’
Cătălin GOLOFCA
Hervin ONGENDA
72’
74’ Franco SIGNORELLI