Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 1500

Meciul din data 11.05.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dunărea Călărași se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București).

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei BURLACU, Andrei Dumitru SIN, Willy Johnson SEMEDO, Denis RUSU, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Filipe Guterres NASCIMENTO si rezervele: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Lewis ENOH, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Patrick Mihai PETRE, Laurențiu Daniel RUS, RUBÉN MIÑO PERALTA, Alexandru Florian ZAHARIA.

Dunărea Călărași: Srdjan LUCHIN, Gaston Xavier MENDY, Gabriel Bogdan SIMION, Aymen SOUDA, Cătălin George STRATON, Gabriel Cristian IANCU, Conor HENDERSON, Filip GLIGOROV, Alin DOBROSAVLEVICI, Daniel BENZAR, Abdelmajid Najib AMMARI si rezervele: Hamidou KEYTA, Georgian HONCIU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Ianis Ilie STOICA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Steliano FILIP, Nicolae CALANCEA.

In minutul 22, schimbare, iese extremă stânga Andrei BURLACU si intra Patrick Mihai PETRE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș stânga). In minutul 39 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dunărea Călărași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Abdelmajid Najib AMMARI
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Aymen SOUDA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Conor HENDERSON si intra Georgian HONCIU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Aymen SOUDA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Daniel BENZAR
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Willy Johnson SEMEDO si intra João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
In minutul 71, FC Politehnica Iași - Dunărea Călărași, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ionuț Adrian CIOINAC (mijlocaș central). In minutul 73 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dunărea Călărași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Abdelmajid Najib AMMARI si intra Hamidou KEYTA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Adrian CIOINAC si intra Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Hamidou KEYTA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Patrick Mihai PETRE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Patrick Mihai PETRE (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dunărea Călărași, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Patrick PETRE
22’
1 - 0 PLATINI 39’
44’ Abdelmadjid AMMARI
44’ Aymen SOUDA
46’ Conor HENDERSON
Georgian HONCIU
59’ Aymen SOUDA
Valentin MUNTEANU
61’ Daniel BENZAR
Willy Johnson SEMEDO
João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA
62’
2 - 0 penalty João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA 71’
3 - 0 Ionuț CIOINAC 73’
78’ Abdelmadjid AMMARI