Arbitri asistenţi Adrian Vornicu (Iași), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 841

Meciul din data 10.05.2019 dintre echipele Dinamo București si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 841 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Andrei (Tg Mureș) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Vornicu (Iași), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Dinamo București: Naser ALIJI, Deian Cristian SORESCU, Mamoutou N'DIAYE, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Reda JAADI, Ioan Constantin FILIP, Damien DUSSAUT, Denis CIOBOTARIU, Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Facundo MALLO Blanco, Daniel Iliuță POPA, Vlad Ionuț MUŢIU, Parfait MANDANDA, Elvis KABASHI, Nabil JAADI.

Gaz metan Mediaș: Antoni IVANOV, Sorin Marian BUȘU, David CAIADO Dias, Marius Marcel CONSTANTIN, Valentin Iulian CREȚU, Boubacar FOFANA, Ionuț Justinian LARIE, Darius Dumitru OLARU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mario Junior RONDÓN Fernández, Luis AURELIO si rezervele: Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Mite CIKARSKI, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Sebastian MAILAT, Andre MICAEL Pereira, Marian PLEAȘCĂ, YAZALDE Gomes Pinto.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Linas KLIMAVIČIUS
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ioan Constantin FILIP
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, David CAIADO Dias
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Boubacar FOFANA
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Naser ALIJI
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Luis AURELIO
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (mijlocaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Reda JAADI si intra Nabil JAADI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Darius Dumitru OLARU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Boubacar FOFANA si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mamoutou N'DIAYE si intra Facundo MALLO Blanco
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Facundo MALLO Blanco
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central David CAIADO Dias si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mattia MONTINI (mijlocaș dreapta). In minutul 79 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mattia MONTINI si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Damien DUSSAUT
In minutul 86, jucatorul echipei Dinamo București, Damien DUSSAUT a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mario Junior RONDÓN Fernández

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.