Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 300

Meciul din data 18.05.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

FC Politehnica Iași: Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Patrick Mihai PETRE, Filipe Guterres NASCIMENTO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Adriàn GALLEGO Arias, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Adrian CIOINAC, Denis RUSU, Moussa SANOH, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Florin GARDOȘ, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, RUBÉN MIÑO PERALTA, Boris GARRÓS Torrent, João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Alexandru Florian ZAHARIA, Laurențiu Daniel RUS.

FC Hermannstadt: Daniel OFFENBACHER, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Ionuț STOICA, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Ivan LENDRIĆ, Nemanja MIJUSKOVIC, Lucian Mihai DUMITRIU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ilja ANTONOV, Alexandru Adrian DANDEA si rezervele: Toma NIGA, Alexandru MĂŢEL, Filip JAZVIĆ, Ștefan Miluță BLĂNARU, Besart ABDURAHIMI.

In minutul 56, schimbare, iese extremă stânga Moussa SANOH si intra Boris GARRÓS Torrent
In minutul 60, schimbare, iese atacant Ivan LENDRIĆ si intra Ștefan Miluță BLĂNARU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 64, FC Politehnica Iași - FC Hermannstadt, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel OFFENBACHER si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel Vasile TĂTAR
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Ilja ANTONOV si intra Besart ABDURAHIMI
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Kamer QAKA si intra Florin GARDOȘ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Ionuț STOICA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ionuț STOICA (fundaș central). In minutul 86 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN

Boris GARRÓS
56’
60’ Ivan LENDRIĆ
Ștefan BLĂNARU
62’ Nemanja MIJUSKOVIC
1 - 0 penalty Filipe NASCIMENTO 64’
66’ Daniel OFFENBACHER