Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 4500

Meciul din data 21.05.2019 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Botoșani se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Hermannstadt: Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Alexandru MĂŢEL, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Alexandru Adrian DANDEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Ștefan Miluță BLĂNARU, Filip JAZVIĆ si rezervele: Florin Dorin ACSINTE, Petrișor Ionuț PETRESCU, Daniel OFFENBACHER, Toma NIGA, Ivan LENDRIĆ, Ilja ANTONOV.

FC Botoșani: Hervin ONGENDA, Diego FABBRINI, Martin FRAISL, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Marcel HOLZMANN, Andrei Alexandru PATACHE, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Marian TÂRȘĂ, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei CHINDRIȘ, Lossémy KARABOUÉ, Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Enriko PAPA, Aristidis SOILEDIS.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Juvhel Hama TSOUMOU
In minutul 45+1, schimbare, iese fundaș stânga Marcel HOLZMANN si intra Aristidis SOILEDIS
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Andrei CHINDRIȘ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Filip JAZVIĆ si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marian TÂRȘĂ si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Florin Dorin ACSINTE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Juvhel Hama TSOUMOU si intra Daniel OFFENBACHER
In minutul 81, jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Constantin OAIDĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 81 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 85 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Juvhel TSOUMOU 23’
45+1’ Marcel HOLZMANN
Aristidis SOILEDIS
46’ Andrei PIȚIAN
Andrei CHINDRIȘ
Filip JAZVIĆ
Petrișor PETRESCU
61’
68’ Jonathan RODRÍGUEZ
74’ marian_tarsa TÂRȘĂ