Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 400

Meciul din data 23.05.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Voluntari se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Mario Junior RONDÓN Fernández, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Andre MICAEL Pereira, Ionuț Justinian LARIE, Antoni IVANOV, Valentin Iulian CREȚU, David CAIADO Dias, Sorin Marian BUȘU, Luis AURELIO, Boubacar FOFANA si rezervele: YAZALDE Gomes Pinto, Ricardo Jorge Cecília BATISTA, Marian PLEAȘCĂ, Sebastian MAILAT, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Bradley DIALLO, Nasser CHAMED.

FC Voluntari: Bozhidar Konstantinov MITREV, Igor ARMAŞ, Ionuț BALAUR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Gabriel Mihai DEAC, Ion GHEORGHE, Robert George HODOROGEA, Doru POPADIUC, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: Abdelhak BELAHMEUR, Adrian Ionuț BĂLAN, Costin LAZĂR, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Adriano RUSSO, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Antoni IVANOV
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de David CAIADO Dias (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Gabriel Mihai DEAC
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Abdelhak BELAHMEUR
In minutul 68, Gaz metan Mediaș - FC Voluntari, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central David CAIADO Dias si intra Sebastian MAILAT
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Boubacar FOFANA si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Costin LAZĂR
In minutul 79, schimbare, iese atacant Mario Junior RONDÓN Fernández si intra YAZALDE Gomes Pinto
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Darius Dumitru OLARU (mijlocaș dreapta). In minutul 86 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Abdelhak BELAHMEUR
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ELY Ernesto Lopes FERNANDES (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

1 - 0 David CAIADO 32’
34’ Doru POPADIUC
34’ Gabriel Mihai DEAC
Sorin BUŞU 45’
59’ Gabriel Mihai DEAC
Abdelhak BELAHMEUR
2 - 0 penalty Mario RONDÓN 68’
71’ Doru POPADIUC
Adrian BĂLAN
David CAIADO
Sebastian MAILAT
72’
Boubacar FOFANA
ELY FERNANDES
78’
78’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Costin LAZĂR
Mario RONDÓN
YAZALDE
79’
3 - 0 Darius OLARU 86’
90+1’ Abdelhak BELAHMEUR
4 - 0 ELY FERNANDES 90+2’