Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 27.05.2019 dintre echipele FC Voluntari si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Voluntari: Igor ARMAŞ, Alexandru Nicolae VLAD, Alexandru TUDORIE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Bozhidar Konstantinov MITREV, Ion GHEORGHE, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR, Aissa Bilal LAÏDOUNI si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Abdelhak BELAHMEUR, Adriano RUSSO, Doru POPADIUC, Costin LAZĂR, Robert George HODOROGEA, Adrian Ionuț BĂLAN.

FC Hermannstadt: Ilja ANTONOV, Ștefan Miluță BLĂNARU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Alexandru Adrian DANDEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Filip JAZVIĆ, Alexandru MĂŢEL, Daniel OFFENBACHER, Ionuț STOICA, Daniel Vasile TĂTAR si rezervele: Ivan LENDRIĆ, Pedro MOREIRA, Toma NIGA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Juvhel Hama TSOUMOU, Florin Dorin ACSINTE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Gabriel Mihai DEAC (extremă dreapta). In minutul 17 al partidei dintre FC Voluntari si FC Hermannstadt, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel OFFENBACHER
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Filip JAZVIĆ
In minutul 35, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Ivan LENDRIĆ
In minutul 50, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Daniel OFFENBACHER. FC Hermannstadt va trebui sa trebui sa joace restul de 40 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Nicolae VLAD
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Ionuţ DÂLBEA si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Aissa Bilal LAÏDOUNI si intra Doru POPADIUC
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Filip JAZVIĆ si intra Juvhel Hama TSOUMOU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Juvhel Hama TSOUMOU (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre FC Voluntari si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Adrian Ionuț BĂLAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Doru POPADIUC (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre FC Voluntari si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bozhidar Konstantinov MITREV
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 0 Gabriel Mihai DEAC 17’
21’ Daniel OFFENBACHER
31’ Filip JAZVIĆ
35’ Ștefan BLĂNARU
Ivan LENDRIĆ
50’ Daniel OFFENBACHER