Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 11000

Meciul din data 14.07.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 11000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Marius Badea (Rm Vâlcea).

CS Universitatea Craiova: Mirko PIGLIACELLI, Mihaiță Alexandru ROMAN, Kamer QAKA, Antoni IVANOV, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Ștefan BAIARAM, Stephane ACKA, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ, Marian Cristinel ȘERBAN si rezervele: Vasile Nicolae CONSTANTIN, Alexandru MATEIU, Laurențiu POPESCU, Raul HRENIUC, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Florin Gheorghe BORȚA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU.

: Andrei RĂUȚĂ, Adrian Gheorghe ŞUT, Răzvan Bogdan PATRICHE, Vasile OLARIU, Philippe NSIAH, Bogdan ILIE, Mihai DOBRESCU, Nicolae CALANCEA, Bogdan Florin BARBU, Florin Vasile ACHIM, Alexandru BUZIUC si rezervele: Ioan Paul PAȚURCĂ, Jakub VOJTUŠ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Eugeniu CEBOTARU.

In minutul 13, CS Universitatea Craiova - , scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Andrei RĂUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru de Adrian Gheorghe ŞUT (mijlocaș defensiv). In minutul 28 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si , reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș central Marian Cristinel ȘERBAN si intra Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Ivan MARTIĆ (fundaș dreapta). In minutul 41 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si , scorul devine 2 - 1.
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan ILIE si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Răzvan Bogdan Nichita NICHITA
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Vasile OLARIU si intra Ioan Paul PAȚURCĂ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Bogdan Florin BARBU si intra Jakub VOJTUŠ
In minutul 77, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Ștefan BAIARAM si intra Vasile Nicolae CONSTANTIN
GOOOL! Gol marcat pentru de Philippe NSIAH (mijlocaș stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si , reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Vasile Nicolae CONSTANTIN (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si , scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa CS Universitatea Craiova.