Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 2500

Meciul din data 15.07.2019 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Vlad Bârleanu (București).

Gaz metan Mediaș: Sergiu Florin BUȘ, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Valentin Iulian CREȚU, Lukáš DROPPA, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Neluț Stelian ROȘU, Mihai VELISAR, Moussa SANOH si rezervele: Paul Costeluș COSTEA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Marian PLEAȘCĂ, Roberto ROMEO.

Chindia Târgoviște: Mihai VODUŢ, Vadim RAȚĂ, Mihai Daniel LECA, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Liviu Ionuţ MIHAI II, Marius Mădălin MARTAC, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Marian Mihai AIOANI, Alexandru Constantin BENGA, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Cristian Daniel NEGUȚ, Daniel Constantin FLOREA.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Chindia Târgoviște, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai VODUŢ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Sergiu Florin BUȘ (atacant). In minutul 44 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vadim RAȚĂ si intra Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Ionuţ MIHAI II si intra Cristian Daniel NEGUȚ
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Moussa SANOH si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Mihai Alexandru NEICUȚESCU (mijlocaș stânga). In minutul 65 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Chindia Târgoviște, scorul devine 2 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese rezervă Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Darius Dumitru OLARU si intra Marian PLEAȘCĂ
In minutul 86, Gaz metan Mediaș - Chindia Târgoviște, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Chindia Târgoviște de Ovidiu Alexandru BIC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.