Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 4500

Meciul din data 14.07.2019 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Fotbal Club FCSB: Claudiu BELU-IORDACHE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Florinel Teodor COMAN, Iulian Lucian CRISTEA, Lucian Ionuț FILIP, Adrian Ioan HORA, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Mihai ROMAN I, Andrei Daniel VLAD, Ionuț Daniel VÂNĂ si rezervele: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Ovidiu Marian POPESCU, Dennis MAN.

FC Hermannstadt: Alexandru MĂŢEL, Juvhel Hama TSOUMOU, Andrei SÂNTEAN, Sergiu Cristian POPOVICI, Srdjan LUCHIN, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Lucian Mihai DUMITRIU, Alexandru Adrian DANDEA, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Andrei Ioan CORDEA, David CAIADO Dias si rezervele: YAZALDE Gomes Pinto, Lucian BUZAN, Daniel Vasile TĂTAR, Ionuț STOICA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Gabriel DEBELJUH.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Lucian Mihai DUMITRIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 23 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru MĂŢEL
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Juvhel Hama TSOUMOU (extremă dreapta). In minutul 45 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Lucian Ionuț FILIP si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 52, schimbare, iese extremă dreapta Mihai ROMAN I si intra Dennis MAN
In minutul 52, schimbare, iese extremă stânga Andrei SÂNTEAN si intra YAZALDE Gomes Pinto
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (rezervă). In minutul 54 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 3 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Lucian Mihai DUMITRIU si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Alexandru Adrian DANDEA (fundaș central). In minutul 57 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 3 - 2.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Claudiu BELU-IORDACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dragoş Ionuţ NEDELCU (rezervă). In minutul 81 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 4 - 2.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Răzvan Constantin OAIDĂ
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Juvhel Hama TSOUMOU si intra Gabriel DEBELJUH
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Gabriel DEBELJUH (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Hermannstadt, scorul devine 4 - 3.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 3 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

SÂNTEAN
17’ Lucian DUMITRIU
1 - 0 Florinel COMAN 23’
2 - 0 Adrian HORA 31’
37’ Alexandru MĂȚEL
2 - 1 45’ Juvhel TSOUMOU
Lucian FILIP
Dragoş NEDELCU
46’
Mihai ROMAN
Dennis MAN
52’
52’ Andrei SÂNTEAN
YAZALDE
3 - 1 Dennis MAN 54’
55’ Lucian DUMITRIU
Petrișor PETRESCU
3 - 2 57’ Alexandru DANDEA
69’ Alexandru DANDEA