Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 900

Meciul din data 13.07.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 900 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Adrian Popescu (Craiova).

Astra Giurgiu: Daniel GRAOVAC, Denis ALIBEC, Ionuţ Ciprian BICEANU, Valentin GHEORGHE, Robert Ionuț GRECU, Dinu GRAUR, David Beniamin LAZAR, David Adi TIRAM, Gabriel Bogdan SIMION, Romario Răzvan MOISE, Risto RADUNOVIĆ si rezervele: Julien Antoine BÈGUE, Ljuban CREPULJA, Constantin Cristian DIMA, Raul GAVÂRLIȚĂ, Florentin MATEI.

FC Botoșani: Aristidis SOILEDIS, Andrei CHINDRIȘ, Alexandru CORBAN, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Eduard PAP, Hervin ONGENDA, Reagy Baah OFOSU, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si rezervele: .

In minutul 21, Astra Giurgiu - FC Botoșani, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Hervin ONGENDA (mijlocaș central). In minutul 26 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 27, schimbare, iese extremă dreapta Robert Ionuț GRECU si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Ciprian BICEANU si intra Florentin MATEI
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (extremă stânga). In minutul 41 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, scorul devine 1 - 2.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Romario Răzvan MOISE si intra Ljuban CREPULJA
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Michael Leonel PIERCE
In minutul 69, schimbare, iese atacant Alexandru CORBAN si intra Stefan AŠKOVSKI
In minutul 71, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 19 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de David Adi TIRAM (fundaș central). In minutul 73 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Botoșani, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Julien BÈGUE
27’
Ionuţ BICEANU
Florentin MATEI
33’
Romario MOISE 39’
1 - 2 Valentin V. GHEORGHE 41’
Denis ALIBEC 58’
Romario MOISE
Ljuban CREPULJA
64’
66’ Hervin ONGENDA
Michael PIERCE
69’ Alexandru CORBAN
Stefan AŠKOVSKI
71’ Andrei PATACHE
2 - 2 David TIRAM 73’
75’ Jonathan RODRÍGUEZ