Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 7343

Meciul din data 21.07.2019 dintre echipele Dinamo București si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 7343 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Dinamo București: Linas KLIMAVIČIUS, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cristian POPESCU, Riccardo PISCITELLI, Daniel Iliuță POPA, Filip MRZLJAK, Mattia MONTINI, Geani Mihai CREȚU, Denis CIOBOTARIU, Kévin BRU, Andrei Dumitru SIN si rezervele: GABRIEL Rodrigues de Moura, Robert Marian MOLDOVEANU, Ricardo Florin GRIGORE, Ioan Constantin FILIP, Florin BEJAN, Cătălin George STRATON, Deian Cristian SORESCU.

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Mihaiță Alexandru ROMAN, Cristian BĂRBUȚ, Mirko PIGLIACELLI, Antoni IVANOV, Ivan MARTIĆ, Alexandru CICÂLDĂU, Florin Gheorghe BORȚA, Raoul Petre BAICU, Ștefan BAIARAM, Stephane ACKA si rezervele: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Laurențiu POPESCU, Raul HRENIUC, Vasile Nicolae CONSTANTIN, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Marius Ionuț BRICEAG.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei Dumitru SIN
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Florin Gheorghe BORȚA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Cristian BĂRBUȚ (extremă dreapta). In minutul 35 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Ștefan BAIARAM si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 57, schimbare, iese fundaș dreapta Florin Gheorghe BORȚA si intra Ștefan Marinel VLĂDOIU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Geani Mihai CREȚU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephane ACKA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Kévin BRU si intra Ioan Constantin FILIP
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 80, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Andrei SIN 07’
14’ Florin BORȚA
0 - 1 35’ Cristian BĂRBUȚ
Daniel POPA
Deian SORESCU
46’
46’ Ștefan BAIARAM
Bogdan VĂTĂJELU
57’ Florin BORȚA
Ștefan VLĂDOIU
Geani Mihai CREȚU
Robert MOLDOVEANU
61’
0 - 2 66’ Mihăiță ROMAN II
67’ Stephane ACKA
Kévin BRU
Ioan FILIP
68’
Alexandru RĂUŢĂ 78’
80’ Mihăiță ROMAN II