Data disputării 19.07.2019 - 21:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 4500

Meciul din data 19.07.2019 dintre echipele Chindia Târgoviște si FC Viitorul se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Chindia Târgoviște: Marian Mihai AIOANI, Ovidiu Alexandru BIC, Mihai Daniel LECA, Marius Mădălin MARTAC, Liviu Ionuţ MIHAI II, Robert NECIU, Cristian Daniel NEGUȚ, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Mihai VODUŢ, Cornel DINU II si rezervele: Alin DUDEA, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Daniel Constantin FLOREA, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO.

FC Viitorul: Radu Ștefăniță BOBOC, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Árpád Ors György TORDAI, Bas KUIPERS, Virgil Eugen GHIȚĂ, George Dănuț GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Andrei Virgil CIOBANU, Andrei Viorel ARTEAN, Andreas Cristian CALCAN si rezervele: Sebastian MLADEN, Gabriel Cristian IANCU, Bradley DE NOOIJER, Cătălin Vasile CĂBUZ.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bas KUIPERS
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai Alexandru NEICUȚESCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Bas KUIPERS si intra Bradley DE NOOIJER
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 54 al partidei dintre Chindia Târgoviște si FC Viitorul, FC Viitorul deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 60, schimbare, iese atacant George Dănuț GANEA si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Robert NECIU si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Alexandru BIC si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta ERIC de Oliveira Pereira si intra Abdelmajid Najib AMMARI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cornel DINU II
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai Daniel LECA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Alexandru NEICUȚESCU si intra Andrei BURLACU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cristian Daniel NEGUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Viitorul.

CALCAN
04’ Bogdan ŢÂRU
26’ Bas KUIPERS
Mihai NEICUȚESCU 43’
46’ Bas KUIPERS
Bradley DE NOOIJER
0 - 1 54’ ERIC
Daniel NOVAC 59’
60’ George GANEA
Gabriel Cristian IANCU
Robert NECIU
Denis DUMITRAȘCU
65’
Ovidiu BIC
Daniel FLOREA
65’
Daniel FLOREA 68’
71’ Andrei Costin TÂRCOVEANU