FC Botoșani - FC Voluntari - 20.07.2019 English version
Data disputării 20.07.2019 - 18:00
Localitatea Botoșani
Arbitru Ionuț Coza (Cernica - If)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)
Observator Vasile Marcel (București)
Spectatori 4200

Meciul din data 20.07.2019 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Botoșani: Denis Grațian HARUŢ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Enriko PAPA, Hervin ONGENDA, Eduard PAP, Reagy Baah OFOSU, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Andrei CHINDRIȘ, Stefan AŠKOVSKI, Aristidis SOILEDIS si rezervele: Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marcel HOLZMANN, Alexandru CORBAN, George CÂMPANU, Alexandru ȚIGĂNAȘU.

FC Voluntari: Bozhidar Konstantinov MITREV, Alexandru Nicolae VLAD, Ion GHEORGHE, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Nicolás Martín GOROBSOV, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Ionuț BALAUR, Cristian Ionuț COSTIN, Igor ARMAŞ si rezervele: Alexandru STOICA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Vlad Dumitru MIHALCEA, Mircea Valentin LEASĂ, Abdelhak BELAHMEUR, Cosmin Florin ACHIM.

In minutul 12, FC Botoșani - FC Voluntari, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Aissa Bilal LAÏDOUNI
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de George Andrei MIRON (fundaș central). In minutul 20 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 27, FC Botoșani - FC Voluntari, scorul este 2 - 1. Autogol, inscris de Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Stefan AŠKOVSKI (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 3 - 1.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Abdelhak BELAHMEUR
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aristidis SOILEDIS
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Vlad Dumitru MIHALCEA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Stefan AŠKOVSKI si intra George CÂMPANU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei CHINDRIȘ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Hervin ONGENDA si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Gabriel Mihai DEAC si intra Alexandru STOICA
In minutul 86, schimbare, iese atacant Reagy Baah OFOSU si intra Alexandru CORBAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Enriko PAPA (mijlocaș defensiv). In minutul 90 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

3 - 1 Stefan AŠKOVSKI 61’
62’ Ionuț BALAUR
62’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Abdelhak BELAHMEUR
Aristidis SOILEDIS 68’
73’ Nicolás GOROBSOV
Vlad MIHALCEA
Stefan AŠKOVSKI
George CÂMPANU
74’
Andrei CHINDRIȘ 81’
Hervin ONGENDA
Andrei PIȚIAN
82’
82’ Gabriel Mihai DEAC