Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 26.07.2019 dintre echipele FC Voluntari si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Marius Badea (Rm Vâlcea).

FC Voluntari: Nicolás Martín GOROBSOV, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Athanasios PAPAZOGLOU, Bozhidar Konstantinov MITREV, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Ion GHEORGHE, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: Victor Teodor RÂMNICEANU, Doru POPADIUC, Vlad Dumitru MIHALCEA, Mircea Valentin LEASĂ, Gabriel Mihai DEAC, Cosmin Florin ACHIM.

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Gabriel Bogdan SIMION, Risto RADUNOVIĆ, Florentin MATEI, Georgi KITANOV, Daniel GRAOVAC, Valentin GHEORGHE, Constantin Cristian DIMA, Ljuban CREPULJA, Julien Antoine BÈGUE, Dinu GRAUR si rezervele: David Adi TIRAM, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Ionuţ Ciprian BICEANU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 10 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Aissa Bilal LAÏDOUNI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 42 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valentin GHEORGHE (mijlocaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Ionuț COSTIN si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Cristian DIMA
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Florentin MATEI si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Aissa Bilal LAÏDOUNI si intra Doru POPADIUC
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ljuban CREPULJA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Ljuban CREPULJA si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Julien Antoine BÈGUE si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel GRAOVAC
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Georgi KITANOV

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Gabriel Mihai DEAC
60’
64’ Constantin DIMA
70’ Florentin MATEI
Mihai RĂDUȚ
Aissa Bilal LAÏDOUNI
Doru POPADIUC
71’
75’ Ljuban CREPULJA
77’ Ljuban CREPULJA
Ionuţ BICEANU
78’ Julien BÈGUE
Romario MOISE
90+2’ Daniel GRAOVAC
90+2’ Georgi KITANOV