Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 3000

Meciul din data 26.07.2019 dintre echipele FC Politehnica Iași si se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Busi (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Politehnica Iași: Nicandro BREEVELD, Adrian Ionuț BĂLAN, Vlad Andrei DANALE, Bradley DIALLO, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Adriàn GALLEGO Arias, Ovidiu HORŞIA, Florian LOSHAJ, Juan Pablo PASSAGLIA, Denis RUSU si rezervele: João Tiago ALMEIDA TEIXEIRA, Marius CHELARU, Alberto COBREA, Ionuț Francisc CRISTEA, Andrei CRISTEA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Luís Carlos Almada Soares PLATINI.

: Jakub VOJTUŠ, Adrian Gheorghe ŞUT, Octavian Gabriel VÂLCEANU, Răzvan Bogdan PATRICHE, Ioan Paul PAȚURCĂ, Vasile OLARIU, Cristian Cosmin DUMITRU, Mihai DOBRESCU, Gabriel Eugen MATEI, Okan CHATZITERZOGLOU, Alexandru BUZIUC si rezervele: Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Philippe NSIAH, Bogdan Florin BARBU, Florin Vasile ACHIM.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vlad Andrei DANALE si intra Luís Carlos Almada Soares PLATINI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Ovidiu HORŞIA (mijlocaș stânga). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si , FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Okan CHATZITERZOGLOU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ioan Paul PAȚURCĂ si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jakub VOJTUŠ si intra Philippe NSIAH
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicandro BREEVELD si intra Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Vasile OLARIU si intra Bogdan Florin BARBU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 78 al partidei dintre FC Politehnica Iași si , scorul devine 2 - 0.
In minutul 78, FC Politehnica Iași - , scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 80, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Andrei CRISTEA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bradley DIALLO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

PLATINI
46’
1 - 0 Ovidiu HORŞIA 47’
52’ Okan CHATZITERZOGLOU
54’ Ioan Paul PAȚURCĂ