Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuș)
Spectatori 3500

Meciul din data 04.08.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Viitorul se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Adrian Popescu (Craiova).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Roland NICZULY, Peter GÁL-ANDREZLY, Stefan VELEV, Dylan Armando FLORES Knowles, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CARNAT, Hrvoje BARIŠIĆ, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marius ȘTEFĂNESCU si rezervele: István Sándor FÜLÖP, Marko SIMONOVSKI, Hugo KONONGO, Goran KARANOVIĆ, Szabolcs KILYEN, FEJÉR Bela Csongor, Rachid Ahmed BOUHENNA.

FC Viitorul: Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Viorel ARTEAN, Andreas Cristian CALCAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Virgil CIOBANU, Bradley DE NOOIJER, Cătălin Vasile CĂBUZ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Steliano FILIP, ERIC de Oliveira Pereira, Alexi Paul PITU si rezervele: Gabriel Cristian IANCU, Lyes Hafid HOURI, Paul Alexandru IACOB, Valentin Alexandru COJOCARU, Marco DULCA, Sebastian MLADEN.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Steliano FILIP
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius ȘTEFĂNESCU si intra Goran KARANOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Nicolae CARNAT (atacant). In minutul 37 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Viitorul, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Stefan VELEV
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Stefan VELEV si intra Rachid Ahmed BOUHENNA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Andrei Virgil CIOBANU (mijlocaș dreapta). In minutul 47 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Viitorul, FC Viitorul reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de ERIC de Oliveira Pereira (extremă dreapta). In minutul 52 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Viitorul, scorul devine 1 - 2.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Steliano FILIP si intra Marco DULCA
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Alexi Paul PITU si intra Lyes Hafid HOURI
In minutul 76, schimbare, iese atacant Dylan Armando FLORES Knowles si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta ERIC de Oliveira Pereira si intra Sebastian MLADEN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bogdan Ionuț ŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Rachid Ahmed BOUHENNA (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Viitorul, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.